1-1500s2-1500sbehance-1500s5-1500s

Ilustracje E–profit

Wydawany do grudnia 2014 roku magazyn internetowy E-profit poświęcony był tematom startupów, e-commerce, a także nowych technologii mobilnych. Każdy numer oprócz artykułów wzbogacony był o nawiązujące do treści ilustracje.
Przygotowanie ilustracji prasowej wymaga dokładnego przeanalizowania tekstu oraz wyodrębnienia z niego tych fragmentów, które nadawałyby się do atrakcyjnego zilustrowania. Podobnie jak w sztuce plakatu – skróty myślowe i skojarzenia stają się graficznym odpowiednikiem treści. Ilustrator nie tylko interpretuje tekst autora, ale odnosi się też do niego dodając swój własny komentarz.
Grafiki przygotowane do magazynu e-profit kładły nacisk na lekki i zabawny charakter. Bardzo krótki cykl pracy nad tym projektem, wymagał dobrania odpowiedniego stylu graficznego, który z jednej strony pasował do tematyki, z drugiej umożliwiał przygotowanie dużej liczby ilustracji w stosunkowo niskim budżecie zlecenia. Wybór padł tutaj na popularny „flat design” wzbogacony o proste cieniowanie. Łącznie powstało ponad 21 ilustracji.
klient: agencja Engram, Gdańsk 2014